Wyższe Seminarium Duchowości

Uważasz, że rozwój duchowy to ważna część życia?

Chcesz pogłębić swoją wiedzę i umiejętności związane z rozwojem osobistym?

Romuald Kosznik – Rektor Wyższego Seminarium Duchowości wraz z wykładowcami zapraszają do przestrzeni świata duchowego i otwartości serca, gdzie podczas zajęć pogłębisz swoją wiedzę i zdobędziesz umiejętności na tematy dotyczące rozwoju duchowego.


Nawiązaliśmy współpracę z wieloma nieprzeciętnymi i doświadczonymi osobami, które z otwartym sercem pragną swoją pasją podzielić się również z Wami. Każdy z nich otrzyma przestrzeń, by choć w części opowiedzieć o najważniejszych i najpiękniejszych aspektach duchowości zawartych w swojej dziedzinie.

Aby się zapisać wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Zarejestruj się” i przejść poszczególne kroki w formularzu.

Inwestycja w swój dalszy rozwój duchowy to 4990 zł za cały rok; z możliwością rozłożenia tej kwoty na raty; np. 10 x 499 zł


Powołaliśmy Wyższe Seminarium Duchowości z potrzeby stworzenia przestrzeni gdzie będziemy wspólnie mogli kształtować prawdziwą naturę każdego z nas. Kroczenie ścieżką rozwoju duchowego zmienia świadomość i postrzeganie rzeczywistości.
Będziemy starać dotrzeć do swojego wnętrza i otwierać na rzeczy takie, jakie są naprawdę.
Czeka nas długa droga i wytężona praca nad samym sobą. Wierzymy, że warto się w nią wybrać razem!

Najświeższe informacje znajdziecie na :
Wyższe Seminarium Duchowości


Osobą odpowiedzialną za całokształt organizacji programowej Wyższego Seminarium Rozwoju Duchowego oraz rekrutacją i opieką nad studentami jest Joanna Cysdorf.

Dzięki swojej pasji, wiedzy i wyjątkowej osobowości, znakomicie sprawdza się w roli promotora rozwoju osobistego i duchowego.

Jest też pełna ciepła i empatii w kontaktach z drugim człowiekiem, co pozwala na łatwą i niezwykle przyjazną komunikację.

Joanna Cysdorf – dziekan

Joanna Cysdorf – od ponad dwudziestu lat zajmuje się naturalnymi metodami uzdrawiania. Jej szerokie spojrzenie pozwala w praktyce łączyć różne metody, które uzupełniają się wzajemnie. Doświadczenie zawodowe Joanny daje możliwość skutecznego rozwiązywania problemów nawet w najbardziej skomplikowanych tematach.

Ukończyła dwa kierunki w Studium Psychologii Psychotronicznej: Bioterapie oraz Psychologię Psychotroniczną ze specjalnością Doradca Życiowy, a z wykształcenia akademickiego jest Pedagogiem.

Joanna jest certyfikowanym Trenerem Radykalnego Wybaczania i Rebirtherem. Bardzo często wykorzystuje w swojej pracy elementy Totalnej Biologii.

Przede wszystkim jednak jest certyfikowaną hipnoterapeutką oraz członkinią National Guild of Hipnotists od 2017 r.

Dodatkowo też jest wolontariuszką w projekcie Turnusów Domów Zdrowienia organizowanym przez Fundację.

Z wszelkimi pytaniami dotyczącym rekrutacji czy programu Seminarium śmiało zachęcamy do kontaktu właśnie z Nią!

Dziekan Joanna Cysdorf (+48) 501-632-150 (Proszę o kontakt poprzez wiadomość SMS. Po otrzymaniu wiadomości, oddzwonię do Państwa w wolnej chwili.)

Sekretariat (+48) 534-995-948
E-mail: fundacja.seminarium@gmail.com


Poniżej przedstawiamy rozwinięcie, wybranych tematów poruszanych na zjazdach:

PRACA Z WEWNĘTRZNYM DZIECKIEM W TEORII I PRAKTYCE

Olbrzymi wpływ na rozwój naszej psychiki ma wychowanie oraz sposób traktowania nas przez rodziców kiedy byliśmy mali, kiedy chłonęliśmy każdy skrawek tego świata i uczyliśmy się jak ten świat wygląda i jak w nim żyć.

Nadmierne krytykowane, zastraszane, umniejszane, atakowane przez swoich rodziców dzieci dorastają w poczuciu zagrożenia, braku wsparcia, miłości i bliskości, które są niezbędne w rozwoju każdego dziecka.

Dlatego tak ważne jest by rozpoznać to w sobie jako dorosły i świadomie wykorzystać dorosłość na pracę z wewnętrznym dzieckiem , której benefitami są:

-odzyskanie pewności siebie,
-kreatywność,
-szacunek,
-umiejętność stawiania granic,
-asertywność,
-umiejętność rozpoznania -swoich emocji,
-umiejętność tworzenia, -zdrowych opartych na szacunku relacji.

CIAŁO EMOCJONALNE

Co „wie” Twoje ciało emocjonalne? Nie osądzaj, nie krzycz, nie zachowuj się tak, to dla Ciebie nie dobre, jesteś taki jak… i wiele innych z Twoich historii.

Tak ciało emocjonalne to wszystko zapisało. A czy wiesz jak się z tobą komunikuje? Jak przekazuje Ci, że zszedłeś z drogi rozwoju?

Może doświadczyłeś kiedyś na swojej skórze ciarek, postawionych na baczność włosków na skórze, a może niechęci do kogoś lub czegoś. Ciało emocjonalne wie, czy robisz coś w zgodzie ze sobą w zgodzie z planem Twojej duszy. Czy robisz coś pod wpływem innych i pozwalasz sobie na przekraczanie granic. Czujesz ten kawałek Twojego ciała, który właśnie zaczął kłuć, bo znowu nie zredagowałeś w swojej obronie?

Tak to Twoje czułe emocjonalne ciało daje Ci znać, że już dość. To Ty w 10% decydujesz o tym co będziesz mieć w przyszłości. Pokażemy Ci jak odkryć następne 10% i więcej z zapisów z Twojego Ciała Emocjonalnego.

Odkrywanie zapisów ma na celu, zmianę zachowań i dostrzeżenie tego co niosłaś/niosłeś przez lata. Ma doprowadzić do działania, a nie do trwania. Nie odkryjemy wszystkich wzorców, Zajmiemy się tym co sprawia Ci najwięcej trudności . Reszta zrobi się sama, poza Twoją świadomością…

EMOCJE

To one są esencja życia. Są siedliskiem głębi nas i dzięki nim kontaktujemy się ze światem zewnętrznym.

Każda reakcja poprzez zmysły jest emocjonalną odpowiedzią naszego ciała.

Świadome zauważanie ich i wpływanie na nie daje niesamowite efekty w odczuwaniu otaczającej rzeczywistości.

Każda napotkana osoba na drodze życia wywołuje określone reakcje w ciele.

Zrozumienie tych reakcji wpływa na komunikacje i zachowanie stanu równowagi również w umyśle. Emocje są kolorem na barwie obrazu, który maluje życie.

REBIRTHING

Jest terapeutyczną techniką oddechową, którą stworzył Leonard Orr.
Podczas zajęć skupimy się na praktycznym poznaniu i doświadczaniu specyficznego oddechu, który w tej technice jest stosowany.

Poprzez naukę bacznej obserwacji ciała będziesz w stanie stwierdzić z jakimi emocjami należy pracować w celu ich uwolnienia.

Umożliwi to prowadzenie samodzielnych sesji regresji oddechowej.

Co możemy osiągnąć po sesji Rebirthingu?
-wewnętrzną równowagę
-neutralizacje napięć i blokad emocjonalnych oraz fizycznych powstałych w trakcie narodzin i w pierwszych latach życia
-uświadomienie sobie swoich myśli i uczuć przez uwolnienie napięć będących efektem trudnych przeżyć i traum
-umiejętność kierowania swoim życiem z większą świadomością
-branie pełnej odpowiedzialności za swoje decyzje
-zwiększenie zdolności oceny sytuacji
-weryfikacje myślenia
-połączenie uważności i samoświadomości z tym co się dzieje wewnątrz Ciebie
-odprężenie

RYTUAŁY I OCHRONA PSYCHOENERGETYCZNA

Codziennie spotykamy się z wieloma osobami, doświadczamy różnych emocji, przeżywamy wzloty i upadki, które mogą spowodować spadek naszej energii. Czujemy zmęczenie, smutek, podenerwowanie i nie zawsze wiemy jak sobie z tym poradzić. Nie znamy narzędzi, które pomagają zmieniać taki stan.

Pomocne są rytuały, które często bywają pomijane i niedoceniane. Dlaczego? Ponieważ wychodzą poza umysł, poza zrozumienie logiczne. A jednak są skuteczne, jeśli tylko znamy zasady jak z nich korzystać.

Na zajęciach dowiesz się:

-czym jest rytuał
-jakie są rodzaje rytuałów
-jak stworzyć rytuał osobisty
-jak wykorzystać wizualizację do ochrony
-jak wykorzystać wizualizację do oczyszczenia ciała, duszy i umysłu
-jak wspomóc swoją energię
-czego użyć, by rytuał był skuteczny

MEDYTACJA

To szeroko pojętą praca ze sobą.
Budda zapytany co zyskał dzięki medytacji powiedział:
„Nic. Ale powiem Ci co straciłem:
Złość, niepokój, depresję, niepewność, strach przed starością i śmiercią.”
Istnieją dziesiątki stylów medytacyjnych:
-zagłębienie się w myślach
-uważność i koncentracja na rzeczy nas otaczające
-wyzwolenie stanów emocjonalnych
-bycia obserwatorem i obserwowanym
-wprowadzenie się w inny świat świadomości
-wyciszenie i wyłączenie myśli

Oprócz ogólnie znanego celu medytacji jakim jest osiągnięcie oświecenia, pozwala ona na zwiększenie świadomości. Poprawę stanu zarówno psychicznego jak i fizycznego. Daje jasność umysłu, otwiera serce, poprawia zdolność do koncentracji i uwagi, usprawnia system immunologiczny i wiele innych. Umiejętność medytowania w pracy ze sobą jest nieoceniona w swej prostocie.

” Jeśli skorygujesz swój umysł cała reszta odnajdzie swoje miejsce.” – Lao Tzu

ŚWIADOMOŚĆ

Czymże ona jest?

Świadomość istnienia, tego co jest… Świadomość zachodzących wewnętrznych procesów, doznań w ciele i w umyśle oraz przychodzących zewnętrznych bodźców…
Mieć czegoś świadomość. Pewien rodzaj zrozumienia. Coś jak kumać coś.

Świadomość jako stan i to coś czym lub kim jesteśmy. To coś co obserwuje coś w nas. To coś, gdy mówimy: zejdź świadomością (patrząc jak gdyby wewnętrznymi oczami) np. do serca. To też to coś co podejmuje decyzje… to coś ponad ciałem i umysłem.

WYPARCIA

Któż ich nie ma?
Kto się z nim nie zmagał?

Rozwój duchowy to także rozwój wewnętrzny. Poznanie choćby w niewielkiej części tego, jak działa nasza psychika, a to pozwala nam na lepsze zrozumienie siebie i otoczenia.

Wyparcie to zjawisko o charakterze obronnym zastosowane przez mózg jako trwały element naszego funkcjonowania. Jeśli ego wykorzystuje mechanizm wyparcia, powstaje symptom uwolnienia od zmagania się z konfliktami. Pozbawia ono kontroli nad częścią życia uczuciowego i zaburza częściowo obszary odczuwania emocji z nim związane.

-Dlaczego w ogóle mamy wyparcia?

-Jak je rozpoznawać?

-Jak sobie z nim radzić?

NUMEROLOGIA I TAROT W PRAKTYCE

Numerologia pomaga odkryć nasz indywidualny potencjał tego kim jesteśmy jaką mamy misję życia, co nam będzie łatwiej zrobić, a z czym mamy trudności i jak to się łączy z naszymi wcześniejszymi wcieleniami.

Jakie mamy długi wcieleniowe i międzypokoleniowe.
Numerologia powie nam również kiedy nam będzie łatwiej przeczekać, a kiedy ruszyć z miejsca.

Kiedy zadbać bardziej o swoje zdrowie fizyczne , a kiedy o psychiczne. Jak odnaleźć to kiedy jest właściwy czas na start lub „nowe” w moim życiu.

Tarot ilustruje numerologię. Posługuje się symbolami i jest ściśle związany z numerologią, którą można zobrazować.

METODY TERAPEUTYCZNE

Czy uświadomienie zawsze oznacza uzdrowienie?
Czy po uświadomieniu dlaczego to wszystko dzieje się dla mnie, a nie przeciwko mnie, należy jeszcze coś robić?
Czy w związku z procesem jaki we mnie zachodzi, moje potrzeby zostaną zaspokojone?

Ostatni zjazd Seminarium poświęcony będzie zrozumieniu i doświadczaniu zdobytej przez Was wiedzy. Posłużymy się technikami z naszej pracy terapeutycznej, byście nabrali pewności samych siebie w działaniu, do doskonalenia samych siebie. Co za tym idzie doskonalenia świata, który Was otacza.

Doświadczycie bycia terapeutą i bycia klientem (osobą w potrzebie) . Nawet jeżeli nie wiążesz, dotychczas zdobytej tutaj wiedzy ze swoją pracą, którą wykonujesz, to wiedz, że i tak ją wykorzystujesz poprzez poznanie mechanizmów, jakie funkcjonują w relacjach międzyludzkich.
Dwudniowy zjazd – Techniki terapeutyczne – pozwoli na poznanie siebie w relacji JA – klient, JA- Partner, JA- Co we mnie. Wykorzystamy do tego trening interpersonalny, intrapsychiczny, pracę z przekonaniami i wiele innych technik, które praktykujemy, by poznać siebie poprzez drugiego człowieka.

RADIESTEZJA W DUCHOWOŚCI

Zgodnie z definicją radiestezja oznacza zdolność człowieka do odczuwania i lokalizacji energii znajdujących się w naszej przestrzeni.

Radiestezja jest wykorzystywana na różnych polach m.in. do wykrywania cieków wodnych, terapeutycznie, do oczyszczania z nieprzyjaznych nam energii czy do poszukiwania szlaków astralnych.

Na zajęciach skupiamy się głównie na duchowości w związku z tym, oprócz nauki odnajdywania cieków, nauczamy też odnajdywania właśnie szlaków astralnych, metod oczyszczania z negatywnej energii ciała fizycznego oraz ciał subtelnych i środowiska, w którym żyjemy.

Pokażemy też techniki pobudzenia zdolności pozazmysłowych, harmonizacji czakr, zabiegi kwantowe i techniki mentalne.

Przedstawione też zostanie BHP pracy z energią.

KUCHNIA WG 5 PRZEMIAN

W chińskiej medycynie istnieje przekonanie, że nasze ciało i organy są związane z pięcioma żywiołami: Drewnem, Ogniem, Ziemią, Metalem i Wodą. Każdy żywioł reprezentuje określone organy i procesy w organizmie.

Wykorzystanie różnych smaków oraz energetyczne właściwości żywności pomagają nam zachować zdrowie i harmonię.

Warto zgłębić tę wiedzę i praktykować ją na co dzień. Postawiliśmy na zajęcia o tej tematyce, aby w szeroko rozumianym rozwoju duchowym nie zapomnieć o ciele, naszym ziemskim nośniku. Dbałość o organizm w zgodzie z rytmem ziemi pozwala na całkowite zachowanie dobrostanu i równowagi.

W trakcie zajęć będziemy zgłębiać tajemnice Porządku nadanego Ziemi przez Stwórcę oraz naturalnego rytmu przyrody.

Nauczymy się wspólnie przyrządzać zdrowe i energetyczne potrawy, dostosowane do pór roku. Poznasz sekrety harmonizacji ciała poprzez właściwe odżywianie.

Dowiesz się, jak dbać o poszczególne organy w zależności od sezonu. To klucz do zachowania równowagi i zdrowia.

Odkryjemy, jak emocje wpływają na nasze samopoczucie. Poprzez odpowiednie przygotowywanie potraw, poczujesz harmonię w swoim ciele.
Przedstawiamy Wam sylwetki naszych wykładowców:

Rafał Bojanowicz – trener emocji w relacji i komunikacji. Pasjonat życia. Trener Radykalnego Wybaczania, Konsultant Totalnej Biologii, Mistrz bioenergoterapii, numerolog, zielarz tworzący wiele magicznych mikstur, Trener Holistyczny Emocji, hipnoterapeuta.
W swojej działalności wspomaga się medycyną chińską i biorezonansem. Prowadzi męskie kręgi emocji, warsztaty z komunikacji, konstelacji rodzinnych, rysunku w emocji, warsztaty dla par, uczy w procesie wyrażania siebie i stawiania granic.Prowadzi zajęcia z uwalniania emocji i kształci terapeutów wdrażając swoje autorskie metody pracy z traumami i uwalnianiem ich.
Numerolog i znawca wielu kultur i doktryn z których czerpie uniwersalne mądrości by dzielić się nimi w pracy coachingowej. Pracuje z oddechem i uważnością by uchwycić każdą chwilę, która może być pięknem życia. Podróżnik i poszukiwacz prawdy uniwersalnej.
Uwielbia prostotę życia i kontakt z naturą. Pasjonuje go praca z emocjami i sprawianie, by ludzie ponownie odkryli szczęście w sobie i odzyskali sens życia.
Jego hasłem przyświecającym temu co robi jest: tyle dostaniesz w życiu po ile odważysz się sięgnąć.


Daniel Trembasiewicz – Konsultant Totalnej Biologii, Trener Radykalnego Wybaczania, dietetyk Medycyny Chińskiej, bioenergoterapeuta.

Ukończył ziołolecznictwo wg Tradycyjnej Chińskiej Medycyny (zioła, receptury klasyczne, receptury gotowe), zdrowie i płodność kobiety wg TCM, GUA SHA jako terapia w praktyce klinicznej oraz wiele innych specjalistycznych szkoleń pomocnych do diagnozy i terapii.

W swojej pracy wykorzystuje wywiad TCM, diagnozę z języka, twarzy, biorezonans NLS, rysunek w terapii, Kod Emocji, bioenergoterapię, zioła chińskie i mieszanki od zaprzyjaźnionych zielarzy, masaż dźwiękiem. Jego największą pasją jest praca z ludźmi i podziwianie, jak wzrastają z każdym dniem.


Ewa Najder – przekazuje kompleksową wiedzę i umiejętności, z zakresu który przez swój ogrom trudno wymienić jednym tchem.

Łączy ten obecny świat z „Teraz” z zapisem, który przynieśliśmy z przeszłości.

Otwiera drzwi do świata, który opisuje kim jesteśmy. Jej kilkudziesięcioletnie doświadczenie i wszechstronna wiedza wykorzystuje całą paletę potencjałów ludzi, którzy chcą z niego czerpać, a numerologia i tarot są w jej rękach narzędziami do kreowania nowego lepszego jutra.


Joanna Cysdorf – od ponad dwudziestu lat zajmuje się naturalnymi metodami uzdrawiania. Jej szerokie spojrzenie pozwala w praktyce łączyć różne metody, które uzupełniają się wzajemnie. Doświadczenie zawodowe Joanny daje możliwość skutecznego rozwiązywania problemów nawet w najbardziej skomplikowanych tematach.


Ukończyła dwa kierunki w Studium Psychologii Psychotronicznej: Bioterapie oraz Psychologię Psychotroniczną ze specjalnością Doradca Życiowy, a z wykształcenia akademickiego jest Pedagogiem.

Joanna jest certyfikowanym Trenerem Radykalnego Wybaczania i Rebirtherem. Bardzo często wykorzystuje w swojej pracy elementy Totalnej Biologii.

Przede wszystkim jednak jest certyfikowaną hipnoterapeutką oraz członkinią National Guild of Hipnotists od 2017 r.


Katarzyna Palicka – Ukończyła studia o kierunkach psychologii i pedagogiki, 15 lat prowadzi prywatną praktykę w Bydgoszczy „Mówię Życiu: Tak!”, warsztaty prowadzi już ponad 10 lat w kraju i za granicą.

Pracując wykorzystuje wiele technik w tym: NLP, holding, Time Perspective Therapy, terapię systemową, ustawienia wg metody B. Hellingera, I wiele innych.


Romuald Kosznik – to doświadczony specjalista w dziedzinie bioenergoterapii, w której posiada tytuł mistrza. Jest również dyplomowanym radiestetą i ezoterykiem. Od ponad 20 lat specjalizuje się w Totalnej Biologii, gdzie pełni rolę zarówno konsultanta, jak i nauczyciela dla tych, którzy chcą zdobyć te same umiejętności.

Na co dzień pracuje w Poradni Dom Zdrowienia w Bydgoszczy, gdzie przeprowadza indywidualne konsultacje.

Regularnie uczestniczy w seminariach i wykładach, gdzie można go spotkać i porozmawiać.

Dodatkowo, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas internetowych webinarów.

Jego zaangażowanie i pasja do pomagania innym są widoczne w każdym aspekcie jego pracy.


Emil Piasecki -od wielu lat zajmuje się rozwojem duchowym, inspirowany podróżami poza ciałem Roberta Monroe. Współpracował z The Monroe Institute, prowadząc warsztaty z technologii Hemi-Sync.

Swoją przemianę rozpoczął od ukończenia Rocznej Szkoły Regresingu u Leszka Żądło w 1998 roku, mając nadzieję pomóc swoim dzieciom. Zrozumiał jednak, że najpierw musi poukładać siebie.

Od 2004 roku jest instruktorem chińskiego Qigong stylu Lecący Żuraw. Ukończył kurs Nauczycielski w Kundalini Research Institute w 2008 roku i jest międzynarodowym nauczycielem Yogi Kundalini. Ukończył studia podyplomowe na AWF Wrocław w zakresie technik relaksacyjnych. Prowadzi zajęcia z Kundalini jogi w Bolesławcu, Legnicy i Jeleniej Górze. Przez 10 lat uczył studentów UTW Bolesławiec chińskiego Qigong.

Od kilku lat pisze książki i popularyzuje “Niewidzialną transfuzję”, nowy paradygmat w medycynie, który odkrył. Jest wyrozumiały dla swoich studentów, empatyczny i bezpośredni.

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach i akcjach promocyjnych naszej Fundacji