Pytania

 

Co zyskam przyjeżdżając do Domu Zdrowienia?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się spytać: dlaczego akurat ja zachorowałam/-em na raka? Takie właśnie pytanie zadał sobie twórca metody, którą stosują nasi terapeuci. W sposób niezwykle przystępny wytłumaczą jak znaleźć własną odpowiedź na to pytanie. Zrozumiesz dlaczego zachorowałaś/-eś. Uświadomienie sobie pewnych praw biologii pomogło już wielu osobom raz na zawsze uwolnić się od chorób nowotworowych. Ponadto, podczas turnusu spotkasz innych, którzy tak jak Ty pragną uruchomić i wykorzystać swoje własne siły życiowe do walki z chorobą – w grupie zawsze jest raźniej i łatwiej. Czekają nas wspólne spacery, odpoczynek, oderwanie się od problemów w trudnych chwilach walki z chorobą.

Czy muszę posiadać jakąś wiedzę specjalistyczną?

Nie. Warsztaty będą prowadzone w formie luźnych, moderowanych dyskusji, podczas których omówione zostaną przykłady zachorowań i uwolnień od choroby, będzie też można zadawać pytania – dotyczące osobistej sytuacji, ale nie tylko. Aby zrozumieć istotę wykładów nie trzeba mieć żadnego specjalistycznego wykształcenia – potrzebna wiedza zostanie przekazana w sposób zrozumiały dla każdego.

Na ile będę mogła zachować moją anonimowość?

Ty wyznaczasz granice – jeżeli nie będziesz chciała brać udziału w dyskusji, to będziesz jedynie słuchać. W grupie możesz przedstawić się tylko imieniem. Jeśli czujesz lęk przed byciem dotykaną to powiedz nam o tym – Twoje dobre samopoczucie jest dla nas priorytetem.

Czy w jakimkolwiek momencie będę musiała rozebrać się do bielizny?

Absolutnie nie! Zalecamy zabranie wygodnych ubrań, w których będziesz czuć się najbardziej komfortowo nie tylko podczas terapeutycznych sesji, ale również podczas wspólnych posiłków i spacerów.

Czy mam zabrać ze sobą przepisane przez lekarza leki?

Tak. Naszym celem jest wspieranie procesów uzdrawiania i zapobieganie nawrotom choroby nowotworowej poprzez maksymalne zaangażowanie własnych sił życiowych. Poznasz metody wspomagania organizmu w czasie trwania leczenia onkologicznego i po leczeniu, a także profilaktyczne sposoby niwelujące możliwość zachorowania.

Czy w Domu Zdrowienia będę mogła praktykować moją wiarę religijną?

Oczywiście. Wszyscy nasi terapeuci są osobami wspierającymi wiarę, nie narzucając jednocześnie swoich własnych przekonań. Wśród nas odwiedzających są czasem także osoby niewierzące – tym również nasi terapeuci pomagają powrócić do zdrowia przy pełnym poszanowaniu ich religijnej postawy.

Czy dojechać muszę we własnym zakresie?

Tak. Jeśli myślisz, że możesz mieć problem z dojazdem  – napisz do nas email.